Ruimer wonen is breder dan alleen een groter huis. Naast wonen in een fijn huis, is het ook prettig om genoeg financiële ruimte te hebben voor andere dingen. Genoeg reden om onder de loep te nemen welke opties je hebt om de maandlasten van je Florius-hypotheek te verlagen.
Bij Florius kan je een deel van je hypotheek versneld aflossen met geld dat je over hebt. Altijd en zonder vergoeding. Door extra af te lossen, wordt je lening lager en daardoor betaal je minder rente. Extra aflossen kan maandelijks of éénmalig, vanaf €25 per keer. Lees er alles over op onze pagina over extra aflossen.
De rente is al een hele tijd laag. Ook al is je rentevastperiode nog niet afgelopen, dan nog kan je misschien tussentijds je rente verlagen. Daar zijn twee opties voor: renteafkoop en rentemiddeling.
Renteafkoop en rentemiddeling zijn allebei manieren om je hypotheekrente te verlagen. Het verschil is de vergoeding die wij hiervoor vragen. Bij rentemiddeling betaal je deze vergoeding per maand, bij renteafkoop in één keer. De totale kosten die je tijdens de nieuwe rentevastperiode betaalt, zijn bij rentemiddeling hoger dan bij renteafkoop. Kan je de vergoeding in één keer betalen? Dan is renteafkoop vaak de voordeligste keuze. Dit verschilt natuurlijk wel per situatie. Wat bij jou past, hangt dus af van je voorkeuren en financiële mogelijkheden.
Lees er alles over op de pagina over renteafkoop-en-rentemiddeling.
Is de waarde van jouw huis gestegen sinds jij je hypotheek afsloot? Of heb je een deel van je hypotheek afgelost? Dan kan jouw hypotheek mogelijk naar een lagere risicoklasse. Hierdoor kan de risico-opslag en de rente die je betaalt omlaag gaan. Wil je meer weten? Lees er alles over op onze pagina over risicoklassen.