Een hypotheek wordt ook wel een hypothecaire lening genoemd. Dit is een lening met onroerend goed* als onderpand**. Als je een huis koopt met een hypotheek, ben je de hypotheekgever. De bank of hypotheekverstrekker heet officieel de hypotheeknemer.
** Een onderpand is een zekerheid. Bij een hypotheek is het huis dat je met de hypotheek koopt het onderpand. Bij een hypotheek hoort altijd een onderpand. Kan je je hypotheek niet meer betalen? Dan heeft een bank het recht om het onderpand te verkopen.
Voor je hypotheek betaal je elke maand een bedrag aan ons: hypotheekrente en meestal ook een aflossing*. Hoeveel je per maand betaalt, hangt af van een aantal dingen: de hypotheekvorm, het bedrag waarvoor je een hypotheek hebt afgesloten, de hypotheekrente die je met ons afspreekt en soms de waarde van je huis. Je hypotheek heb je voor maximaal 30 jaar. Na 30 jaar moet je de hypotheek helemaal hebben terugbetaald. Dat geldt ook voor de Aflossingsvrije Hypotheek.
* Een aflossing is een terugbetaling. Als je een aflossing doet, los je een deel van je hypotheek af. Aflossen kan alleen met eigen geld.
Bij Florius heb je keuze uit verschillende hypotheekvormen. Wij raden je aan om goed te kijken welke hypotheek het beste bij jou en je situatie past. Samen met een onafhankelijk hypotheekadviseur bijvoorbeeld.
De hypotheekrente bij een hypotheek van Florius verschilt per hypotheekvorm. Ook kan je kiezen uit verschillende rentevastperioden. En kies je voor variabele of vaste rente? Het zijn vragen die je bezighouden als je een hypotheek bij ons afsluit. Wij helpen je graag op weg.
Samen kijk je welke hypotheek het beste bij jouw wensen past. Er is altijd een adviseur bij je in de buurt en het eerste gesprek is vaak gratis, dus maak snel een afspraak. En bij Florius zitten we er ook klaar voor. Via de telefoon, een chatgesprek en zelfs via beeldbellen. Wel zo persoonlijk toch?